Arpalar kooperatife


ÜRKÜTLÜ’DE ARPALAR KOOPERATİFE EMANET
          Bucak Ürkütlü Beldesinde 15 gün önce başlayan hasat dönemi sona erdi. Ürkütlü Belediyesi ve Ürkütlü Sulama Kooperatifi kazasız belasız bir sezon geçmesi dolayısıyla ‘şükür yemeği’ verdi.
          Bucak Ürkütlü Beldesinde 15 gün önce başlayan hasat dönemi sona erdi. Ürkütlü Belediyesi ve Ürkütlü Sulama Kooperatifi kazasız belasız bir sezon geçmesi dolayısıyla ‘şükür yemeği’ verdi. Ayrıca bu yıl ilk defa üreticiler arpalarının pazarlanması işini sulama kooperatifine emanet etti.

          Ürkütlü Belediye Parkında verilen yemeğe Bucak Belediye Başkanı Arsal Sarı,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Çan, Ürkütlü Belediye Başkanı Mustafa Akgül, daire müdürleri, çiftçiler ve biçerciler katıldı. Bu yıl belde halkı tarafından kaldırılan yaklaşık bin 70 ton arpanın pazarlanması sulama kooperatifi tarafından yapılacak. Geçmiş yıllarda tüccarlar yüzünden üreticilerin mağdur olması ve birçok alacağının kalması üzerine Ürkütlü Sulama Kooperatifi tüm arpayı belde meydanında topladı.
          Ürkütlü Beldesi Sulama Kooperatifi Başkanı İbrahim Keskin, emanet sisteminin bu yıl beldede ilk defa uygulanacağını söyledi. Çiftçi Haşim Elçin önceki yıllarda sattıkları ürünlerde çok alacaklarının kaldığını dile getirerek “ Bu yılki sistem çok iyi oldu. Arpamızı kooperatifimize testlim ettik. İçimiz rahat” dedi. Çiftçi Mehmet Tobak ise “ Daha önceleri yaptığımız alışverişlerde çok alacaklarımız kaldı. Tüccarlar ödemeleri aksattı. Bu yıl mahsulümüz de iyi. İyi paraya da satabilirsek yüzümüz gülecek” diye konuştu. 

Haber Tarihi : 27.06.2008
Muhabir : Mehtap PADEM
Atatürk
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret53378
Acil Telefonlar
Sağlık Ocağı 335 40 80
İlköğretim Okl. 335 40 19

Sulama Koop.335 41 79
Koop Marketi 335 42 58
Tarım Kredi 335 40 09
Ziraat Grup 335 40 20
TEK 335 41 22
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05366.0778
Euro6.55506.5813
Reklam verebilirsiniz
  • Sitemize sponsor olabilirsiniz.
  • Bu alana reklam verebilirsiniz. Bilgi İçin : admin@urkutlu.com

SPONSOR
HOSTING SPONSORUMUZ SEDAT AYYILDIZ'A TEŞEKKKÜRLER.
SPONSOR
ALAN ADI SPONSORUMUZ ANTALYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ FİRMASINA TEŞEKKÜRLER.